Zeytinyağı ile Cilt Maskesi Nasıl Yapılır?

Zeytinyağı ile Cilt Maskesi Nasıl Yapılır

Günümüzde cilt bakımı konusunda sık tercih edilen ürünlerden olan zeytinyağı ile cilt maskesi nasıl yapılır? sık sık araştırılan sorulardan biridir. Zeytinyağlı cilt maskesi çok kolay ve pratik olan bir maske türüdür. Bu maskeyi evinizde kolayca hazırlayabilirsiniz.

Birden fazla şekilde hazırlayıp kullanabileceğiniz zeytinyağlı cilt maskeleri yeteri kadar uyumamış ve hâlâ yorgun göründüğünüz zamanlarda bile kahvaltıdan önceki vücut bakımı ve cilt bakımı için yapacağınız şeylerden biri olarak karşınıza çıkabilir. Bunun yanı sıra cildinizde zaman zaman kuru, zaman zaman yağlı bir hâl alıyor ise cildinizin bu dengeyi sağlamasına yardımcı olmak adına yine zeytinyağlı cilt maskelerini tercih edebilirsiniz.

Zeytinyağlı Cilt Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Fazlasıyla basit bir hazırlanışı olan zeytinyağlı cilt maskesinin nasıl hazırlandığı konusunda içinizi rahat tutabilirsiniz.

Zeytinyağı, cildinize doğal yoldan bir peeling yapmanıza da yardımcı olur. Peeling sizin cildinizdeki ölü deriyi temizler, siyah nokta ve sivilcelere iyi gelerek, yenilerinin oluşumunu da engeller. Gelelim şimdi fazlasıyla merak edilen zeytinyağlı cilt maskesinin nasıl hazırlandığına.

1 kaşık zeytinyağını, yarım bardak sıcak su, 4 damla limon suyuyla karıştırın. Yüzünüzü masajdan önce sabun kullanmadan ılık su ile yıkayın, ardından da yüzünüzü soğuk su ile durulayın. Sonra bir miktar zeytinyağı ile hafif masaj yaparak bir süre öylece bekleyin. Tekrar sabun kullanmadan ılık su ile yüzünüzü yıkadıktan sonra soğuk su yardımıyla yüzünüzü durladıktan sonra işlemi bitirin.

 

Zeytinyağı ile Cilt Maskesi Nasıl Yapılır

Zeytinyağı ile Cilt Maskesi Nasıl Yapılır

Cildinizde çıkabilecek sivilce, siyah nokta gibi şeyleri hazırladığınız bu zeytinyağlı cilt maskesiyle önlemeniz bu kadar hızlı ve basit olacak.

Zeytinyağı Yüze Uygulanırsa Tüylenme Yapar Mı?

Zeytinyağını insanlar cildine uygulamadan önce bazı sorular sorarlar. Bunlardan biri de zeytinyağının yüze uygulanması durumunda tüylenme yapıp yapmayacağıdır. Zeytinyağı yukarıda anlattığımız gibi direkt olarak cilt üzerine uygulanması oldukça yaygın ve sağlıklıdır. Yüze zeytinyağı sürmenin bir zararı yoktur ve tüylenme yapmaz. Aksine cildinizin yumuşamasını, parlak gözükmesini ve canlı olmasını sağlar. Bu yüzden zeytinyağı geçmişten günümüze fazlasıyla kullanılan bir cilt bakım alternatifidir.

Dilerseniz zeytinyağı ile cilt bakımı yöntemleri adlı yazımıza da göz atabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. tüm alanlar zorunludur