Doğal Zeytinyağının Faydaları Kıymeti Sağlığınızdır

cupidolio-zeytinyagi

İnsan, vücut ve ruh sağlığını önemsemelidir. Çağın hızlı akışı kişilerin bu konudaki farkındalığını negatif etkilemektedir. Oysa sağlık olmadığında hiçbir şeyin önemi olmayacaktır. Vücudun sağlıklı olması, doğal zeytinyağının faydaları ve doğru beslenme ile olanaklıdır.

Bilinçli ve dengeli beslenme yeterince protein, meyve, sebze, süt ve süt ürünleri, kaliteli karbonhidrat ve yağ alımı ile mümkündür. Ne yazık ki “yağ” konusunda durum alarm vermektedir. Kalitesiz yağlar sağlık için çok tehlikelidir. Anadolu toprağının, insanlarına nimeti olan “zeytin” ve “zeytinyağına” dönüşten başka seçenek bulunmamaktadır.

Zeytin Ağacı Ve Zeytinyağı

Mitolojide geniş yer alan zeytin ağacı eski medeniyetlerde hep yüceltilmiş ve hatta kutsal sayılmıştır. Arkeolojik kazılar ve tarihi metinler bunu doğrulamaktadır. İnsanlık aslında zeytin ağacının ve zeytinyağının kıymetini hep bilmiş ve tüketmiştir. Bu sebeple zeytinyağı önemsenmeli ve sadece bir gıda maddesi olarak görülmemelidir. Tüm dünyada özellikle de gelişmiş ülkelerde zeytinyağı tüketiminin arttığı tespit edilmektedir.

“Cupidolio Markası” – Zeytinyağı Farkındalığıdır

Bizler Cupidolio ailesi olarak bilinçli ve uzun bir yola çıktık. Tüm çabamız böylesi bir değerin, doğal zeytinyağı hak ettiği kıymeti yeniden kazanması içindir. Yılların emeği ve bilinçli çabası sayesinde sizlerin de mutfaklarına ve sofralarına doğal zeytinyağı ulaştırmak amacındayız.

Zeytinyağı Ve Polifenol

Zeytinyağı çok kıymetli bir besindir. Fakat insanlar, zeytinyağı satın al denildiğinde duraksamaktadırlar. Çünkü farklı ürünler ve terimler kafa karışıklığına neden olmaktadır. İnsanlara, mutlaka zeytinyağı satın al ve tüket demeden önce bilgilendirme yapmak gerekir.

Piyasada pek çok zeytinyağı çeşidi vardır. Sızma zeytinyağı, taş baskı zeytinyağı ya da soğuk sıkım zeytinyağı gibi. Zeytinyağının en kıymetlisi ve antioksidan oranı yüksek olanı sızma zeytinyağı ve erken hasat zeytinyağıdır.

Zeytinyağında bulunan polifenol çok kıymetlidir. Bitkilerde bulunan polifenol birçok yararı bulunan bir maddedir. Başta kalp sağlığı olmak üzere cilt ve beyin sağlığı için de gerekli olan polifenol zeytinyağında bulunmaktadır. Bu sebeple zeytinyağı antioksidandır. Vücut direncini arttırır ve bağışıklık sistemini güçlendirerek kişinin direncini kuvvetlendirir.

Zeytinyağının Faydaları

İnsan vücuduna zeytinyağının pek çok faydası vardır. İnsanın tüketebileceği en yararlı gıdaların başında gelmektedir. İşte zeytinyağı faydaları:

  • Bilinen zeytinyağı faydaları  arasında kalınbağırsağa olan desteği çok mühimdir. Kabızlık sorununa da çözümdür.
  • Zeytinyağı bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Cilde çok büyük desteği vardır.
  • Zeytinyağı yeterli miktarda tüketildiği vakit saçları güçlendirir ve parlaklık kazandırır.
  • Zeytinyağı tüketimi tırnakları da güçlendirir. Harici tatbiki bu etkiyi daha da kuvvetlendirir.
  • Zeytinyağı tam bir mide dostu gıdadır.
  • Zeytinyağı aynı zamanda kalp ve damar sağlığı açısından da çok yararlıdır.
  • Zeytinyağı özellikle beyin sağlığı ve gelişimi bakımından çok kıymetlidir. Gelişme çağındaki çocukların doğal zeytinyağı tüketmesi şarttır.

İnsan Sağlığı Kalitesi ve Doğal Zeytinyağı

Tıp dünyası, beslenme uzmanları bugün artık zeytinyağının sağlıklı bir yağ olduğunu kabul etmektedirler. Kişiler, yaşam kalitelerini yükseltmek ve sağlıklarını önceleyecek bir beslenme planı oluşturmak isterlerse mutlaka yaşamlarında doğal zeytinyağına yer açmak zorundadırlar.

Cupidolio markası olarak yakında zeytinyağının kozmetik ve temizlik alanlarındaki ürünlerini de müşterilerimize sunacağız.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. tüm alanlar zorunludur