Zeytinyağı ile Kişisel Bakım | Zeytinyağlı Sabun

Cupidolio zeytinyağlı sabun

Temizlik, özellikle kişisel temizlik oldukça önemlidir. Günde 5 ten fazla el yıkanmakta ve hijyen sağlanmaktadır. Zeytinyağlı sabun suda çözülen ve virüsleri öldüren içerisinde hijyeni sağlayan maddeler bulunmaktadır. Geçmişten günümüze sabunun hikayesi oldukça eski ve bir o kadar araştırılmaya değer bir malzemedir. Doğal zeytinyağı içerisindeki asidik oranının zeytinin kalitesinden gelmektedir. Dolayısıyla zeytinin yetiştirilme durumu, bakımı, zamanında toplanması oldukça önemlidir.

Kaliteli Sabunun İçeriği Nasıl Olmalıdır?

Sabun bir temizlik maddesidir. Vücudun tamamında kullanılmaktadır. Dolayısıyla içeriğinin doğal olması oldukça önemlidir. Ten ile temasta herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmamalıdır. Sabun içeriğine yumuşak dokulu madde koyulduğu takdirde bir o kadar ipeksi bir yapı içerisinde girer. Detaylara bakıldığında dikkatleri üzerine toplayan ve herkesin evinde sıklıkla kullandığı zeytinyağı, oldukça yararlıdır. Zeytinyağlı sabun kendi dokusu içerisinde sabun ile birleştiğinde oldukça yumuşak ve nemlendirici özelliğe sahip olacaktır.

Zeytinyağı Doğanın İnsanlara Hediyesi

Zeytinyağı özellikle ege bölgesinde çokça yetiştirilen kalitesi yüksek zeytinlerden elde edilen zeytinyağı içerisinde 0,28 dizyem ve 400 polifenol bulunan ve içerik açısından zengin sabunların üretim aşamasında doğal olmasına önem verilmiştir. polifenol, bitkilerde bulunan ve özellikle renklenmelerini sağlayan bir molekül sistemi olup antioksidan özellik çok yüksektir. Zeytinyağlı sabun polifenol içeriği açısından oldukça zengin ve Ege yöresinin zeytinyağı konusunda zengin Aydın ilinden özenle üretilmektedir.

Doğal Ürünler Sağlık Getirir

Doğal bitkilerden ve bu bitkilerden üretilen yağlar aslında insan vücuduna oldukça faydalı etkisi vardır. Kimyasal ürünlerin kullanımından oldukça yıpratıcı sonuçlar çıkmıştır. Özellikle bilim adamlarının doğal ürünlerin kullanılması konusunda ortak fikir birliğinde bulunmuştur. Son yıllarda herkesin doğal hayata yönlenmesi insanlık için atılmış belki de en önemli adımdır. cupidolio.com üzerinden tüm doğal ürünlere ulaşılabildiği gibi doğal zeytinyağı farkı cupidolio zeytinyağı ile yapılan sabunlar eşlik edecektir. cupidolio zeytinyağı ile üretilen bakım ürünleri cilde ve tüm dokuya çok büyük fayda sağlamaktadır.

Doğal Ürünlerin Önemi

Yapılan araştırmalara göre içerisinde kimyasal madde olmayan bakım ürünleri cildi gençleştirmektedir. Yine sık kullanılan ve cilde uygun olmayan kimyasalların cildi yaşlandırmakta ve daha da kötüsü başta cilt kanseri olmak üzere farklı hastalıklara neden olabilmektedir. Bu yüzden doğal ürünlere öncelik verilmesinde fayda vardır.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. tüm alanlar zorunludur