Zeytinyağı ile Kulak Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?

Zeytinyağı ile Kulak Tıkanıklığı Nasıl Giderilir

Bugün fazlasıyla rahatsız edici bir problemin çözümünde kullanılan zeytinyağı ile kulak tıkanıklığı nasıl giderilir? çözümüne göz atacağız. Artık çoğu yazımızda da bahsettiğimiz gibi zeytinyağının çoğu alanda kullanıldığını faydalarının ve zararlarının olduğu bilinen bir gerçek.

Hem kulağınız kaşınıyor hem de kulak tıkanıklığınız bulunuyorsa araştırmalara göre zeytinyağı ile bu sorunu çözmeniz mümkün. İçerisinde kimyasal ürünler bulunan ne işe yaradığını bilmediğiniz ilaçlar veya damlaları vücudunuz üzerinde kullanmak yerine bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Zeytinyağı ile kulak tıkanıklığını gidermek için kullanacağınız karışım için elinizde bulunan zeytinyağını ılık bir ısıya kadar ısıtın ve sorun yaşadığınız kulağın içine birkaç damla atın. Bir dakika bekletin, sonra da başınızı yana eğerek zeytinyağının yanında kiri de alıp kulaktan dışarı çıkabilmesini sağlayın. Son olarak da kulağınızı ılık bir suyla nazik ve masaj yaparak durulayın. Bu sayede yaşadığınız kulak ağrısı, tıkanıklığı veya herhangi bir sorunu kolaylıkla çözmüş olabileceksiniz.

Bunun yanı sıra bu yöntem uygulanmadan önce doktorunuzun da onayını almanız gerekmektedir. Sebebi kulağınızda bulunması muhtemelen olan bir mantar veya enfeksiyonun bu yöntem sonrasında dağılmasına neden olma ihtimalinin bulunmasıdır. Zeytinyağı ile kolayca yaptığınız bu ilaç o an sorununuza bir çözüm olsa bile ilerleyen zamanlarda başınızı ağrıtma potansiyeline sahiptir.

Zeytinyağı doğal bir antiseptiktir ve bakteri üretiminin durmasına yardımcı olur. Bu yöntem mantar veya enfeksiyon gibi şeylerin kulağınızda barınıp barınmadığı konusunda da yanma gibi hisler vermesiyle yardımcı olabilir.

Zeytinyağı ile Kulak Tıkanıklığı Nasıl Giderilir

Zeytinyağı ile Kulak Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?

Zeytinyağı Mantara İyi Gelir Mi?

Enfeksiyonlara karşı kuvvetli olan zeytinyağı mantara iyi gelir mi? sorusunun cevabını arıyorsanız okumaya devam etmenizde fayda var. Zeytinyağı, mantarlardan etkilenen bölgenin temizlenmesi ve hafifçe kurutulmasından sonra, düzgün bir şekilde pamuk ile uygulanmalıdır. Ancak buna dikkat edilmelidir ki zeytinyağı, cildinize tahriş etmemelidir. Bu yüzden iyice kurutmanız gerekiyor. Zeytinyağının en iyi yanlarından birisi, her türlü mantara karşı etkili olabilmesi durumudur.

Çoğu mantar ve benzeri rahatsızlığa karşı güçlü olmasının sebebi zeytinyağlarında bulunan vitaminlerin zehirli maddeler, mantar ve mikroplara karşı direnç sağlamada çok etkin ve güçlü olmasıdır. Bunun dışında zeytinyağlarını bir tedavi yöntemi olarak kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Mantar ve mikroplara karşı güçlü olduğu bilinen zeytinyağlı kolonyalar hakkında yazılarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. tüm alanlar zorunludur