Zeytin Çiçeği Kolonyası

Zeytin Çiçeği Kolonyası

Kolonyalar hoş kokusu ve mikroplara karşı güçlü ürünlerdendir. Bugün sitemizden de ulaşabileceğiniz zeytin çiçeği kolonyası hakkında sizi bilgilendireceğiz. Zeytin çiçeği kolonyasının kokusunun güçlü olmasının yanı sıra tamamen bitkisel bir üründür. Kokusu biraz sert olduğu için daha yumuşak bir koku isterseniz kolonyanın içine birkaç damla esansiyel yağ da ekleyebilirsiniz. Doğal olarak yapılan zeytin çiçeği kolonyaları, piyasadaki diğer kimyasallardan epey uzaktır. Bu nedenle de her yaşta, cildinizin her bölgesi için kullanmanızın bir sakıncası bulunmaz.

Zeytin çiçeği kolonyaları cildiniz için iyi bir toniktir. Cildinizi derinlemesine temizler, cildi nemlendirir ve canlandırır. Egzama, psöriasis, alerjiler, ve egzama gibi ciddi deri sorunlarının tedavisinde yardımcı olur. Bunun yanı sıra zeytin çiçeği kolonyaları zararlı bakterileri öldürme ve üst solunum yollarını açma konusunda da iyi bir üründür.

Zeytin çiçeği kolonyalarının sahip olduğu şahane kokusu ve deriyi onarma özellikleri bugün günümüzde çoğu kişinin dikkatini çekmiş ve talebinin artmasına olanak sağlamıştır.

Zeytin Çiçeği Kolonyası

Zeytin Çiçeği Kolonyası

Zeytin Çiçeği Nedir?

Bilinen kolonyalar ve bakım ürünlerine göre içerisinde kimyasal maddeleri barındırmayan bu kolonyaların içerisinde bulunan zeytin çiçeği nedir?

Zeytin çiçeği, kış mevsiminde hiçbir zaman görülmeyen birçok bitki çiçeğinin aksine soğuk havalara rağmen görülmesi mümkün olan çiçeklerdendir. Zeytin çiçeğinin kırmızımsı mor renkte olup görünüş olarak küçük olduğunu belirtmek gerekir aynı zamanda Zeytin çiçeğindeki aromatik maddeler bulunur.

Zeytin ağacındaki zeytin çiçeğinden elde edilen yağ onlarca farklı şifalara sahiptir. Zeytin çiçeğinin yaprakları veya dalları kaynatılarak elde edilen bu yağ, vücudumuzun ihtiyaç duyulan bölgelerine uygulanarak bir tedavi yöntemi olarak kullanılabilir. Yalnızca tedavi yöntemi olarak değil hoş kokusuyla da bir parfüm alternatifi olarak kullanıldığını sık sık görebileceğimiz zeytin çiçeği kolonyalarına olan talebin her geçen gün arttığını söylemek mümkündür.

Zeytin Çiçeği Ne Kadar Sürede Yetişir?

Zeytin çiçeğinin günümüzde artan popülerliği sonrasında zeytin çiçeği yetiştirmek isteyenler zeytin çiçeğinin ne kadar yetiştiğini merak etmektedir. Zeytin çiçeklerinin yetişmesi ortalama olarak bir ay kadar süre almaktadır. Özellikle sonbahar aylarında açtığını görebileceğimiz bu hassas çiçeklere özel bir ilgi göstermeniz gerekmektedir.

Buradan sitemizde bulunan zeytin çiçeği kolonyası ürününe ulaşabilir ve göz atabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. tüm alanlar zorunludur