Zeytinyağlı Sabunların Faydaları

Zeytinyağlı Sabunların Faydaları

Günümüzde özellikle cilt bakımında fazlasıyla kullanılan Zeytinyağlı sabunların faydaları merak edilmektedir. Zeytinyağlı sabunlar içerisindeki zeytinyağı sayesinde ciltteki yağ dengesini korumayı sağlar. Ayrıca ciltte yağlanmayı önleyerek cildin temizlenmesini sağlar. Yatmadan önce cildi temizlerken, uyku sırasında cildin kuruması için zaman tanır. Ciltteki gözeneklerin açılmasını sağlayarak, cildin nemli ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Bunların yanı sıra zeytinyağlı sabunlar ciltteki toksin ve mikropları temizlemek için alternatif yollardan biri olarak bilinir. Zeytinyağlı sabunların faydalarından biri de cildimizdeki mikroplarla savaşmamıza da olanak sağlamasıdır.

Zeytinyağlı sabun, yüz ve vücut bakımında en çok tercih edilen yöntemlerden biri olmasının sebebi Zeytinyağlı sabunların içeriğinin sayesinde birçok bakım özelliği barındırmasından kaynaklanır. Zeytinyağlı sabunlar, günümüzde her yaştan herkes tarafından kullanılabilir bir doğal bakım ürünü olarak bilinir. Piyasada bulunan bakım ürünlerine göre %100 doğal içeriği sayesinde saç, el ve cilt bakımlarında da kullanılabilen zeytinyağlı bakım ürünleri kafanızda sağlık konusunda bir soru işareti bırakmaz.

Zeytinyağlı Sabunların Faydaları

Zeytinyağlı Sabunların Faydaları

Zeytinyağlı Sabunların İçinde Neler Bulunur?

Her ne kadar %100 doğal olduğundan bahsedilse de cildine önem veren çoğu kişi zeytinyağlı sabunların içinde neler bulunur merak ediyor. Sedef, mantar, egzama, pişik, ve diğer deri hastalıklarına karşı tedavi edici ve yenileyici özelliği bulunmaktadır. Zeytinyağlı sabunun içerisinde antiseptik özellik bulunmaktadır. Zeytinyağlı sabunlar söylendiği gibi %100 doğaldır ve herhangi bir ek içerik ve kimyasal ürün bulundurmaz.

Tamamen doğal olması da günümüzde ve geçmişte zeytinyağlı bakım ürünlerini her zaman kullanılabilir bir alternatif olmasını sağlamıştır. Çoğu cilt bakım uzmanının da günümüzde bilinen bakım ürünlerine göre sıklıkla önerdiği zeytinyağlı bakım ürünlerine sitemizden göz atabilirsiniz.

Zeytinyağı İçeriği

Zeytinyağlarının günümüzde çoğu alanda kullanıldığından bahsetmiştik. Zeytinyağının içeriğine bakacak olursak % 52-82 oranlarında sıvı yağ asitleri, % 8-20 arasında Palmatik asitler, % 0-10 arasında Linoleik asit, % 0-4 oranında Steraik asit ve %0,1-0,7 miktarınca Palmitoleik Asiti içerisinde bulundurmaktadır. Zeytinyağının sabunlaşmama değeri ise %0,5 ve 1,3 oranındadır.

Zeytinyağının Faydaları

Zeytinyağı sahip olduğu bu içeriklerle vücudunuza tahmin ettiğinizden daha çok fayda sağlayabilir. Zeytinyağının faydaları bahsetmemiz gerekirse sağlıklı yağ asitleriyle zenginleşmiş olması, vücudun kolesterol seviyesini düşürmesine yardımcı olur. Kan damarlarının tıkanması riskini azaltır. Antioksidan içeriği sayesinde vücutta oluşabilecek tümöre ve kanser hücrelerine karşı da etkili bir savunma sistemidir.

Zeytinyağlı sabunlar hakkında içeriklere ve ürünlere ulaşmak için sitemizin zeytinyağlı sabun kategorisine göz atabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. tüm alanlar zorunludur