Zeytinyağlı Kereviz Yemeği Tarifi | Cupidolio Zeytinyağı

zeytinyağlı kereviz nasıl yapılır

Zeytin ve zeytinyağı denince durup düşünmeye gerek yoktur. Bulunduğu yerde alınmalıdır. Elbette her zeytin de değil her zeytinyağı da değil sitemizde özel üretim zeytinlerden elde edilen muhteşem erken hasat doğal zeytinyağı tadına doyum olmayacağına inanabilirsiniz. Günün her saati internet sitesini ziyaret edebilir, ürün ve bilgi desteği alabilirsiniz. Cupidolio zeytinyağı sağlıklı ve güvenli ürünler satın alabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere lezziz zeytinyağlı kereviz tarifi vereceğiz.

Kereviz Yemeği

Malzemeleri,

  •  2 baş kereviz,
  •  2 baş kuru soğan,
  •  1 fincan zeytinyağı, bir havuç, bir patates,
  •  1 fincan bezelye
  •  1 limon suyu(arzuya göre portakal suyu)
  •  2 su bardağı su
  •  Bir tatlı kaşığı tuz, bir kesme şeker

Yapılışı

Bir karnıyarık tenceresine soğanlar piyazlık doğranır, ocağa alınır, zeytinyağı tuz ve şeker eklenerek soldurulur. Öte yanda kerevizler arzu edilen boyda kesilerek limonlu suya bırakılır. Kereviz ve küp küp doğranan havuç ve patates yumuşayan soğanlara eklenir, biraz çevrildikten sonra bezelye su ve limon suyu da eklenerek kapağı kapatılır. 25 – 30 dakika kadar piştikten sonra kerevizin yeşil yaprakları ya da ince kıyılmış dereotuyla süslenerek servis yapılır. Kereviz yemeği sağlık yararları çok fazla bir sebze olarak uzmanlar tarafından önerilmektedir. Cupidolio zeytinyağı kullanarak yapılan bütün yemeklerinizin tadına doyamayacağınızdan emin olabilirsiniz. Kalite ve güven adresiniz cupidolio.com’ u 7/24 ziyaret ederek siparişinizi verebilirsiniz.

Doğal Zeytinyağı Nasıl Anlaşılır?

Zeytinyağı çok faydalı bir sıvı olmasına rağmen yanlış uygulamalar sonucu zararlı hale de gelebilmektedir. Doğal zeytinyağı soğukta donmaktadır. Hatta örnek olarak buzdolabına koyduğunuz zeytinyağını birkaç saat sonra baktığınızda donma gerçekleşmiş ise kullandığınız doğru yağ demektir. Polifenol bitkilerde bulunan bir özelliktir. Zeytinyağı antioksidan özelliğiyle insan sağlığı üzerinde ekstra etkiye sahiptir.

20 yılı aşkın bir emeğin hasadını, cupidolio.com markalaştırarak yolculuğuna devam etmektedir. Zeytin ve zeytinyağı çeşitlerine ilaveten ürün gamını da artırmaktadır. Kereviz yemeği zeytinyağlı yemeklerin en yüksek yararı ve nefaseti olanıdır. Firma 0 doğal ve sağlıklı zeytin türevi ürünlerini uygun fiyat garantisiyle satışa sunmaktadır. Erken hasat zeytinleri özenle toplayarak vakit kaybetmeden üretime vermektedir. Polifenol (028 dizyem 400) değerlerine sahip zeytinyağlarına ilaveten kozmetik harikaları ve sağlık ürünleriyle müşteri memnuniyeti kazanmaktadır.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. tüm alanlar zorunludur