Deri Hastalıklarına Karşı Zeytinyağlı Karışım Nasıl Hazırlanır?

Deri Hastalıklarına Karşı Zeytinyağlı Karışım Nasıl Hazırlanır?

Doğal ürünlerden biri olan zeytinyağının kullanım alanı yaygınlaşmıştır. Deri hastalıklarına karşı zeytinyağlı karışım nasıl hazırlanır? sorusuna cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz.

Zeytinyağının deri hastalıklarına karşı etkisi, yapılan araştırmalarda ortaya çıktı. Deriye sürülerek daha sağlıklı hale getirmesinin yanında psoriazis, vücutta egzama da dahil olmak üzere çok sayıda deri hastalıklarına iyi geliyor. Zeytinyağlarında bulunan antioksidanlar (E vitamini) ve polifenoller ile seyreltilmiş sindirim kanamalarına da karşı etkili olduğu bilinmektedir. Bu vitaminler bunun yanı sıra cilt problemlerine karşı da çözüm olarak vücutta onarımı sağlayan vitaminlerdendir.

 

 

Deri Hastalıklarına Karşı Zeytinyağlı Karışım Nasıl Hazırlanır?

Deri Hastalıklarına Karşı Zeytinyağlı Karışım Nasıl Hazırlanır?

Derideki bakterileri, enfeksiyonları ve benzeri şeyleri zeytinyağı ile tedavi etmek mümkün olsa da bu konuda her zaman ilk olarak doktorunuza danışmanız önerilmektedir. İnsan vücudu sahip olabileceği değişken özellikler nedeniyle herkeste her yönteme aynı tepkiyi vermemektedir.

Deri hastalıkları insanların kaliteli bir yaşam sürmesini de engelleyen fazlasıyla sorun çıkartan bir hastalık grubudur. İnsanların kaliteli bir yaşam sürmesi, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi için geçmiş dönemlerden bu yana hemen her kültürde, insan sağlığı açısından çok önemli olan, üzerinde durulması gereken ve bilinen en eski besin katkısı olan zeytinyağı günümüzde de kullanılmaya devam etmekte ve kullanım alanları çoğalmaktadır.

Zeytinyağı Karışımı

Özellikle ayak mantarlarına karşı etkili olduğu bilinen zeytinyağı karışımı hazırlanışı da fazlasıyla basittir. Bir miktar limon suyu ve zeytinyağı karışımı deri hastalıkları için farklı bir çözüm yoludur. Eşit miktarda limon suyunu zeytinyağıyla beraber karıştırın ve elde edilen karışımı pamuk yardımı ile uygulayın. Karışımı bir süre beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Bu karışım deri hastalıklarına karşı da sıklıkla tercih edilen bir karışımdır. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi insan vücudunun nasıl tepki vereceği hakkında kesin yorum yapılamayacağı için en yararlı bilgiyi her zaman doktorunuza danışarak almanız tavsiye edilmektedir.

Ayak mantarı, egzama ve bunun gibi deri hastalıklarının tedavisinin yanı sıra cilt bakımında, cildinizin yağ oranını dengelemek için de fazlasıyla tercih edildiğini gördüğümüz doğal bakım ürünlerinin en popüleri zeytinyağıdır.

Dilerseniz cilt bakımında fazlasıyla işinize yarayacak zeytinyağlı sabunlar hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. tüm alanlar zorunludur