Zeytinyağı ile Dudaklarınızı Nemlendirin!

Zeytinyağı ile Dudaklarınızı Nemlendirin!

Bugünlerde insanlar kimyasal ürünler kullanarak yapmaktansa “zeytinyağı ile dudaklarınızı nemlendirin.”  tavsiyesini fazlasıyla birbirine veriyor. Zeytinyağı ile çoğu şeye çare üretebileceğiniz gibi dudaklarınızı nemlendirmeniz de mümkün.

Evde zorlanmadan kolaylıkla bulabileceğiniz ve têmin edebileceğiniz zeytinyağı ile dudaklarınızı yumuşacık ve çatlakları olmayan bir hâle getirebilirsiniz. Zeytinyağını tek başına dudaklarınıza sürerek nemlendirici niyetine kullanabilirsiniz. Uygulanışı ve hazırlanışı fazlasıyla basit olan bu yönteme bayılacaksınız.

Özellikle çok kuru olan dudaklar için zeytinyağının doğal olarak yağlanmasını sağlayacağından emin olabilirsiniz. Bu nedenle, günün her saatinde birkaç kez kullanmanız yeterli olacaktır. Dudağınız için parmak ucu ile bir damla zeytinyağı alın ve dudakların üzerine ve etrafına sürün. İster özel bir nemlendirici krem gibi ​​kullanmayı tercih edebilir, isterseniz de yalnızca bu yağ yardımıyla dudağınıza masajlar yaparak uygulayabilirsiniz.

Geçmişten bu yana insanlar zeytinyağını sadece günlük yaşamlarında kullanmaya başlamışken ilerleyen günlerde bunun daha fazla işe yarayabileceğini de keşfetmişlerdir. Zeytinyağının insana sunmuş olduğu faydalar ve sahip olduğu özelliklerden biri de nemlendirici olarak kullanabiliyor olmanızdır. Yalnızca dudağınız için değil vücudunuz için de kullanabileceğiniz bu doğal nemlendiriciler sayesinde kullandıktan sonra vücudunuz hakkında endişelenmeyecek ve rahat şekilde bakımınızı yapmaya devam edebileceksiniz.

Bunların yanı sıra her ne kadar araştırılsa da dudak nemlendirme çoğu kişi için ihmal edilen bir rutindir. Bununla birlikte, dudakların kuruması veya çatlak oluşması halinde, her zaman kullanacağınız bir nemlendirici cilt bakım ürününe ihtiyacınız olacaktır. Bu noktada da zeytinyağı yardımınıza bazı ek malzemeler ile yine yardımınıza koşuyor.

Zeytinyağı ile Dudaklarınızı Nemlendirin!

Zeytinyağı ile Dudaklarınızı Nemlendirin!

Zeytinyağı ve Hindistan Cevizi Yağı Karıştırılır Mı?

Cilt bakımı konusunda fazlasıyla tercih edildiğinden bahsettiğimiz zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı karıştırılır mı? sorusunun cevabı da fazlasıyla basittir. Dilerseniz zeytinyağını bal, hindistan cevizi yağını yumurta akı ve benzeri ürünlerle beraber kullanabilir ve alacağınız en yüksek verimi alabilirsiniz. Zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı temel olarak yapısal yağlardır. Bu yüzden de çoğu kozmetik ürünlerin içerisinde kullanılmaktadır. Her iki yağ da, aynı yararlara sahiptir, ancak aynı zamanda tamamen farklıdır.

Aynı zamanda Zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı birleştirildiğinde muhteşem bir bileşim elde edilir. Bu bileşim saçları güçlendirmek, zayıflatmak ve hacim kazandırmak için çok yararlıdır. Bu bileşimi uygulamadan önce saçlarınız yıkanmış olmalıdır. Sonra da tarakla taramalar yaparak saçların doğal yüzeyine bu bileşimi uygulayabilirsiniz.

Dilerseniz zeytinyağı ile saç bakımı hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

 

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. tüm alanlar zorunludur