Zeytinyağı ile Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Zeytinyağı ile Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Yalnızca yemeklerin içerisinde kullanılmayan zeytinyağı ile göz makyajı nasıl temizlenir? konusunda size yardımcı olmaya çalışacağız.

Zeytinyağı kadar etkili bir doğal makyaj temizleyicisi bulmanız imkânsız olabilir. Eğer para vermeden hızlı bir şekilde evde kendiniz makyaj temizleme ürünleri yaparak kendiniz hem zamandan hem paradan tasarruf edebilirsiniz. Temel malzemelerden hazırlayabileceğiniz bu temizleyici cildinize fazlasıyla iyi gelecek ve fazla zamanınızı almayacak.

Makyajınızı gece yatmadan önce mutlaka temizlemelisiniz. Makyaj temizleme işlemi sadece cildinizin pürüzsüz görünmesi açısından değil, daha sağlıklı bir cilt için bile çok önemli. Gün içerisinde cildinizi olumsuz etkileyen polen, toz ve partiküllerden kurtulmak için doğru malzemelere başvurmalısınız.

Kozmetikteki en şifalı ve en eski malzeme zeytinyağıdır. Bu malzemeyi maskelerde, peeling işlemlerinde ve elbette makyaj temizleyicilerde kullanabilirsiniz. Makyaj temizleme işleminde kullanılan zeytinyağlarını cildinize uygulamak fazlasıyla hızlı ve basit olacaktır.

Normal makyaj temizleyicilerine ve bakım ürünlerine göre daha hafif ve daha sağlıklı bir alternatif sunar.

Sizin için yaptığımız araştırmalara göre makyaj temizleme için en etkili en sağlıklı ürünlerden biri zeytinyağı. Zeytinyağının içinde bulunan A, D, E vitaminleri cildinizi beslerken cilde canlılık verir ve nemlendirir. Zeytinyağında bulunan linoleik asitler cildin doğal elastikiyetini ve bakterileri oluşturmaz ve cildi korur.

Zeytinyağı ile Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Zeytinyağı ile Göz Makyajı Nasıl Temizlenir?

Zeytinyağı Cildi Tahriş Eder Mi?

Zeytinyağı kişilerin yağlı ciltlerinde ya da dermatit, sivilce ve benzeri gibi cilt rahatsızlıklarına sahip kişiler için kullanıma uygun değildir. Bu yüzden Zeytinyağı cildi tahriş eder mi? konusu fazlasıyla araştırılmaktadır. İlerleyen dönemlerde egzamaya neden olabilir. Çok fazla tüketilirse kilo alımına neden olur. Bunun yanı sıra Zeytinyağının aşırı kullanımı cilde zarar verebilir ve sivilce ihtimalini arttırır. Zira zeytinyağı ağır bir yağdır ve cilt tarafından hızlıca emilmesi, bu da bakım için kullanıldığında ciltte kalmasına ve gözenekleri tıkamasına sebep olur.

Bu gibi durumların dışında zeytinyağı cildiniz için çok yararlı olacağı, cildinizin parlak görünmesini bununla kalmayıp gözeneklerinin açılmasını sağlar. En fazla 30 dakika kadar yüzünüzde bekletmenin cildiniz için yeterli olacağı düşünülen zeytinyağlı maskeler veya göz makyajı temizleme ürünleri %100 doğal içeriğiyle sağlığınızda bir bozulmaya sebep olmayacaktır.

Bunun gibi daha fazla içeriğe sitemizden ulaşabilir ve zeytinyağının cilt bakımındaki rolü hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. tüm alanlar zorunludur