Zeytinyağıyla Cilt Bakımı Yöntemleri

Zeytinyağıyla Cilt Bakımı Yöntemleri

Zeytinyağının içinde antioksidan yapısından ötürü yüksek miktarda vitamin bulunmaktadır. Bu nedenle de zeytinyağı cilt bakım yöntemlerinden biri olarak kuruluklara, kurumalara, gözeneklerin tıkanmasına ve çatlamalar sonucu oluşan çatlaklara karşı kullanılan bir bakım ürünü olarak kullanılabilir.

Cildiniz pürüzsüz olsun istiyorsanız veya çok kuru nemlendirmek isterseniz zeytinyağı sizin için en doğru seçenek olacaktır. Cildinizi bu şekilde korumuş olacak ve cildinizin kuru olması gibi sorunları yaşamayacaksınız. Zeytinyağının özellikle cilt bakımlarında kullanıldığını görürüz bunun sebebi yaş ilerledikçe doğal olarak cildin nemlenme ve yağlanma işlevinin azalmasıyla fazla yağlanan ciltlerde sivilce sorununun ortaya çıkmasından kaynaklanır.

Zeytinyağının hem yağ dengesini koruyarak cildin nem dengesini sağlaması, hem de iltihaplanmalara neden olan bakterilerle savaşarak sorunları gidermesi açısından etkili bir bakım aracı olması sebebiyle doğal temizleyicilerde en çok tercih edilen yağlardan biridir. Zeytinyağı içeren bakım ürünleri cildinizi tüm yüzeysel kirlerden arındırmakla kalmayacak cildinizin parlak görünmesini de sağlayacak.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi zaman ilerledikçe cildiniz nem dengesini sağlamakta zorlanabilir ve fazla yağlı bir hâl alabilir. Bu konuda zeytinyağının içeriğindeki E vitamini cildin yaşlanmasına karşı koruyucu etkisinden dolayı da zeytinyağıyla cilt bakımı yapmak en doğru seçim olacaktır.

Zeytinyağıyla Cilt Bakımı Yöntemleri

Zeytinyağıyla Cilt Bakımı Yöntemleri

Zeytinyağıyla Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Zeytinyağı bugün %100 doğal olmasıyla cilt bakımında en sık tercih edilen ürünlerden biridir. Zeytinyağıyla cilt bakımı nasıl yapılır? sorusu da bu bağlamda en sık araştırılan konulardan biri olarak önümüze çıkıyor. Zeytinyağıyla hazırlayabileceğiniz maskeler bulunur. Bu maskeleri yeterli süre boyunca cildinize uygularsanız geri dönüşleri olumlu olacaktır.

Doktorların da sıklıkla önerdiği zeytinyağlı maskeleri hazırlamak fazlasıyla basit ve hızlıdır. Zeytinyağlı cilt maskesi sizin zeytinyağını cilt için kusursuz bir maske olarak kullanmanıza olanak sağlar. Bu cilt maskesini hazırlamak için 1 yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı bal, yarım yemek kaşığı zeytinyağı ve birkaç damla limon suyunu iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinize uygulamadan önce, başlangıçta temizlediğiniz cildinizi bir suyla durulayın ardından karışımı direkt olarak uygulayın ve maskeyi 10-15 dakika kadar bekletin. Ardından yüzünüzü su yardımıyla durulayın ve cilt bakımınızı sonlandırın.

Dilerseniz buradan zeytinyağıyla saç bakımı hakkındaki yazımıza ulaşabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

 

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. tüm alanlar zorunludur