Zeytinyağıyla Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Zeytinyağıyla Saç Bakımı

Zeytinyağı sahip olduğu nitelikler sebebiyle bakım konusunda fazlasıyla kullanılmaktadır. Zeytinyağıyla saç bakımı nasıl yapılır? öne çıkan ve fazlasıyla araştırılan bir konudur.

Saç bakımında kullanılan bitkisel ürünlerin başında gelen zeytinyağın saçlar için çok faydalı olduğu biliniyor. Saç bakımında kullanılan bitkisel ürünlerin başında gelen zeytinyağın saçlar için çok faydalı olduğu biliniyor. Zeytinyağı hem saç bakımında hem de cilt ve vücut bakımında geniş bir şekilde kullanılabilir. Zeytinyağlarında bulunan A, D ve E vitaminleri, lif, demir, potasyum, antioksidanlar gibi besleyici yapısı sayesinde cildi rahatlatmada ve nemlendirmede etkili olur. Bazen bu besleyici yapıdan dolayı zeytinyağları kullanıldığı bölgenin onarımına da büyük katkılarda bulunur.

Türkiye’de saç bakımında kullanılan en eski yöntemlerden biri olan zeytinyağı, birçok saç problemine çözüm olabilen önemli bir besindir. Yapısı gereği uzun süre kaliteli kalmasına karşın, içeriğindeki vitaminler ile saçlara besin verdiğinden bahsettiğimiz zeytinyağları günümüzde de saç ve cilt bakımı konusunda sık sık tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkar.

Türkiye’de bu yöntemin hâlâ yaygın olmasının ana sebeplerinden biri Zeytinyağı ile saç bakımının tamamen doğal bir yöntem olmasıdır. Bu nedenle Türkiye’nin zeytinyağı konusunda en iyi şehirlerinden biri olan Aksaray zeytinyağlarını bu tercihte ilk sıralarda görmek mümkündür.

Zeytinyağıyla Saç Bakımı

Zeytinyağıyla Saç Bakımı

Zeytinyağı Saçlara Nasıl Uygulanır?

Zeytinyağı, doğal bir ürün olduğu için hem saçlar hem de saç derisinde kuruma ve yaşlanma belirtilerini gideren etkili bir ürün olduğundan bahsetmiştik. Saçların daha parlak ve canlı görünmesi için yapacağınız zeytinyağı ile saç bakımı fazlasıyla kolaydır.

Saçların ucuna zeytinyağı sürülerek masaj yapabilir ve saçlar hafif ıslanmaya başlayana kadar bekleyebilirsiniz. Yeteri kadar beklediğinizi düşündüğünüz durumda uyguladığınız bu yöntemin ardından saçınızı şampuan yardımıyla yıkayıp zeytinyağıyla saç bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Yaklaşık 10-15 dakikanızı alacak bu yöntem basit ve hızlı şekilde uygulanabilir olmasıyla en fazla tercih edilen yöntemlerden biridir.

Başka bir yöntem de ilk yöntem kadar hızlı olmasa bile çok etkili bir yöntemdir. 1-1,5 çay bardağı zeytinyağını hafif ısıtın ve zeytinyağınızın içine yarım limon ve 2 tatlı kaşığı bal ilave edin. Ardından bu karışımı tüm saçınıza diplerinden başlayarak yedirin. 20-25 dakika sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın. Karışımı saçınızdan arındırdıktan sonra bir şampuan yardımıyla saçınızı tekrardan yıkayarak saç bakımınızı tamamlamış olacaksınız.

Dilerseniz sitemizdeki zeytinyağlı cilt bakım ürünlerine göz atabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. tüm alanlar zorunludur